PRYWATNY OŚRODEK TERAPII UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU

Żeby zmienić swoje życie i odzyskać to co alkohol Ci odebrał musisz „stanąć z boku”.
Pobyt w Ośrodku daje Ci możliwość spojrzenia na wszystko z innej, nowej perspektywy. Spojrzenia na siebie, na swoją rodzinę, na ludzi wokół Ciebie, na wszystko co Cię otacza – sam sobie nie poradzisz. Nieraz już przecież próbowałeś. Może myślałeś, że terapia ambulatoryjna wystarczy, ale – nie dałeś rady?
Podczas pobytu w Ośrodku masz okazje nauczyć się innych, bardziej skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem. Program dnia umożliwia naukę wypełniania obowiązków i spędzania wolnego czasu w sposób, który pozwoli Ci odnaleźć zadowolenie i satysfakcję z kolejnego dnia w trzeźwości. Program Ośrodka wychodzi poza standardy stosowane w leczeniu uzależnień. Daje możliwość odkrywania samego siebie, swoich mocnych stron, swoich potencjałów i talentów.

       Wszystko to jest niezwykle pomocne w wypełnianiu pustki w pierwszym okresie abstynencji i budowaniu stabilnej trzeźwości opartej na potencjalnych możliwościach, które w sobie odkryjesz. Nauka efektywnego radzenia sobie z życiowymi problemami jest procesem, na który potrzeba czasu. Dopiero odcięcie się od świata zewnętrznego i długotrwała terapia może przynieść zadowalający rezultat. Do walki z nałogiem potrzebny jest solidny fundament psycho-emocjonalny, który będziemy wspólnie budować przez 28 dni, abyś mógł w pełni zmienić swoje dotychczasowe życie.

        Pamiętaj, że samodzielna walka z uzależnieniem jest niezwykle trudna, a czasami wręcz niemożliwa. Ośrodki leczenia uzależnień zatrudniają doświadczonych psychologów, specjalistów terapii uzależnień, pedagogów, instruktorów terapii zajęciowej, którzy pomogą skutecznie przezwyciężyć nałóg i odzyskać wolność. Nasz ośrodek terapii „Bądź wolny” zlokalizowany w miejscowości Radom w województwie Mazowieckim to doskonałe miejsce do przezwyciężenia uzależnienia od alkoholu, zakupów lub Internetu. Podejmij właściwą decyzję i zadbaj o siebie, swoje życie i przyszłość.

img-osrodek
bg-zadzwon

Pierwszym krokiem do podjęcia terapii w ośrodku leczenia uzależnień jest uświadomienie sobie, że problem występuje. Wiele osób uzależnionych bagatelizuje swoje nałogi, twierdząc,że samodzielnie uporają się z nimi. Nie jest to właściwe podejście. Ważna jest też szybka reakcja rodziny, która powinna zainteresować się skierowaniem osoby bliskiej do ośrodka terapii uzależnień. Osoba uzależniona nie powinna być skierowana do takiej placówki pod przymusem, ponieważ terapia nie będzie dawała większych efektów. Istotna jest chęć do podjęcia leczeniaw ośrodku uzależnień, ponieważ tylko w ten sposób można skutecznie wzmocnić wolną wolę, by opierać się chęci sięgania po używki.

          Ośrodek terapii uzależnień „Bądź wolny” przeprowadza krótkoterminową terapię uzależnienia od alkoholu. Terapia ma formę stacjonarną. Podczas spotkań z psychologiem i terapeutą, a także podczas terapii grupowej osoby uzależnione poznają przyczynę swojego nałogu. Ośrodek leczenia uzależnień w Radomiu to miejsce przyjazne, w którym wszyscy są akceptowani i mogą czuć się bezpiecznie. Z dala od oczu znajomych i rodziny można uwolnić się od krytyki, presji oraz stresu, by zastanowić się nad swoim życiem i celami, do których zmierzamy. Osoby uzależnione w ośrodkach terapii uzależnień uświadamiają sobie, że nałóg nigdy nie jest sposobem na rozwiązanie problemów ani celem w życiu.

          Zachęcamy do zapoznania się z oddziaływaniami terapeutycznymi w ośrodku terapii uzależnień „Bądź wolny”. Największe wsparcie w walce z nałogiem osoby uzależnione otrzymują w profesjonalnym ośrodku terapii. W Radomiu powrócą Państwo do zdrowia, odzyskają Państwo poczucie własnej wartości i wolność.

Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką naszego ośrodka
http://badzwolny.com/charakterystyka-ośrodka/