Profesjonalna placówka leczenia alkoholizmu, w której zatrudnieni są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w terapii. Jesteśmy jednym z najlepszych ośrodków leczenia uzależnień w województwie mazowieckim z uwagi na dostosowanie programu terapii do wyników aktualnych badań z dziedziny leczenia uzależnień oraz doświadczenia zawodowego pracowników ośrodka. Mamy specjalistów terapii uzależnień, psychiatrów, wykwalifikowane pielęgniarki (przygotowane również do pracy z osobami, u których oprócz diagnozy uzależnienia pojawiają się inne towarzyszące choroby natury psychicznej, np. depresje, choroby afektywne dwubiegunowe, nerwice lękowe itp.), specjalistów w zakresie kultury fizycznej, masażystów, rehabilitantów, muzyków, instruktorów terapii zajęciowej itp. 
          Zgłaszając się do naszej placówki, decydując się na leczenie alkoholizmu w Radomiu masz gwarancję, że zrobiłeś wszystko, żeby dać szansę sobie, swoim najbliższym i ludziom z Twojego otoczenia na otworzenie się na inną jakość życia, wolnego od alkoholizmu.

dsc00002
dsc00015

  Ośrodek leczenia uzależnień Bądź Wolny Radom znajduje się w ustronnym, spokojnym miejscu miasta, w którym każdy może poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Jest to placówka, znajdująca się w pięknym, przestronnym i komfortowo wyposażonym domu. W trosce o respektowanie potrzeb każdego Klienta jest to ośrodek kameralny, przeznaczony do leczenia uzależnionych od alkoholu. Jest ośrodkiem leczenia uzależnień w województwie mazowieckim jak najbardziej dostępnym, z uwagi na lokalizację i odległość od innych większych miast (85 km od Kielc, 100 km od Warszawy, 116 km od Lublina,151 km od Łodzi itp.).

      Odpowiadając na potrzeby osób zgłaszających się po pomoc oferujemy detoksykację przy wykorzystaniu profesjonalnych, najnowocześniejszych i rzadko spotykanych w innych ośrodkach leczenia i terapii uzależnień metod odtruwania i wzmacniania organizmu. Są to terapie polegające na witaminowych metodach detoksykacji. Terapie te są nastawione na regenerację organizmu (szczególnie detoksykacja osób uzależnionych od alkoholu, przy wykorzystaniu terapii witaminą C odnosi bardzo dobre rezultaty w zakresie regeneracji wątroby).

          Ważnym podkreślenia jest również fakt, że coraz więcej osób uzależnionych od jednej substancji psychoaktywnej (np. alkoholu) boryka się również z innymi uzależnieniami, np.: z hazardem, siecioholizmem (uzależnienie od telefonów komórkowych, komputera i/lub Internetu), pracoholizmem, zakupoholizmem, seksoholizmem itp. Zdarza się też tak, że utrzymywanie trzeźwości bez pracy terapeutycznej może generować ryzyko pojawienia się innego uzależnienia. W naszym radomskim Centrum – mazowieckiej placówce leczenia i terapii odwykowej, nauczysz się jak temu zapobiegać i jak sobie radzić w sytuacji, kiedy w/w problem już się pojawił.